Την ήττα γνώρισαν για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 (Β' όμιλος-2ος υποόμιλος) οι γυναίκες του ΑΣΚ Λαγκαδά με 0-3 σετ από τον ΕΟ Σταυρούπολης.  Ο αγώνας έγινε την Κυριακή 11 Οκτωβρίου 2015 στις 18:00 στο ΔΑΚ Λαγκαδά. Τα κορίτσια μας έκαναν καλή εμφάνιση και ήταν σχεδόν πόντο - πόντο μαζί με την αντίπαλη ομάδα σε κάθε σετ. Είναι μια νέα ομάδα που παρά την ήττα σήμερα έχει όλο το μέλλον μπροστά της.

Νίκη με 2-3 σετ πέτυχαν οι γυναίκες του ΑΣΚ Λαγκαδά στην Ελασσόνα κερδίζοντας την τοπική ομάδα ΓΣ Ένωσης Ελασσόνας. Ο αγώνας έγινε την Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2015 στις 16:00 για την 2η αγωνιστική της Α' φάσης. Η ομάδα μας παρόλο που πήρε τη νίκη δεν έπαιξε καλά και αυτό φαίνεται από την σειρά των σετ όπου ενώ αρχικά κέρδιζε με 0-2 σετ στη συνέχεια δέχθηκε την ισοφάριση.

Για την 3η αγωνιστική του 2ου υποομίλου (Α2 Γυναικών - Β' όμιλος) οι Γυναίκες του ΑΣΚ Λαγκαδά πάλεψαν δυνατά αλλά δεν τα κατάφεραν απέναντι στην ομάδα των Μακεδόνων Αξιού. Η ομάδα μας έχασε εντός έδρας με 0-3 (16-25, 22-25, 22-25) και όπως φαίνεται από τα σετ προσπάθησε να κάνει την υπέρβαση, όμως οι μικρολεπτομέρειες δεν την άφησαν να κερδίσει κάποιο αυτά, ώστε να μπορούσε να δώσει και άλλη τροπή στον αγώνα.

Για την 4η αγωνιστική της Α2 κατηγορίας Volley Γυναικών ο ΑΣΚ Λαγκαδά έχασε εκτός έδρας με 3-0 σετ (25-15, 25-15, 28-26) από την ΕΑ Λάρισας. Ο αγώνας έγινε το Σάββατο 31 Οκτωβρίου 2015 στις 20:00 στο κλειστό γυμναστήριο Νεάπολης στην Λάρισα. Παρά την ήττα με 3-0 σετ η ομάδα προσπάθησε για το καλύτερο. Αυτό φαίνεται και από το αποτέλεσμα του 3ου σετ (28-26) όπου πάλεψε μέχρι τέλους για τη νίκη.